O nás

Náš príbeh

V občianskom združení Živica za 20 rokov fungovania vzniklo množstvo inšpiratívnych projektov, ktoré následne produkujú množstvo kvalitných produktov od kníh, metodických príručiek až po ekologické urny vyrobené z recyklovaného papiera. Dlhodobo však chýbala platforma, ktorá by umožňovala predaj týchto vecí širšej verejnosti.

Myšlienka založenia e-shopu záleží.sk vznikla na jeseň v roku 2020 počas auditu Vzdelávacieho centra Zaježová študentmi programu Nexteria. Korona kríza dramaticky zasiahla gastro aj ubytovací sektor a naše centrum sa ocitlo na dlhé mesiace bez hostí. Študenti vymysleli e-shop, aby aspoň čiastočne nahradili tomuto projektu Živice vypadnuté prijímy a zároveň do budúcna vytvorili finančne stabilnejšiu organizáciu, ktorá finančne stojí “na viacerých nohách”. Realizačná fáza projektu prebehla na jar roku 2021 a vznikla platforma, cez ktorú je možné nakupovať produkty vydané jednotlivými projektami Živice.

Študenti Nexterie a zamestnanci spoločnosti Accenture odpracovali na projekte desiatky hodín dobrovoľníckej práce. Realizácia e-shopu záleží.sk predstavuje jedinečnú spoluprácu študentov, globálnej konzultačnej spoločnosti a občianskeho združenia. O to viac, že prevádzku e-shopu budú zabezpečovať zamestnanci Vzdelávacieho centra Zaježová, ktoré sa nachádza na stredoslovenských lazoch.

Viac informácií o Živici…

Naše poslanie

Prečo nakupovať u nás?

Nákupný košík