Skip to content

Podnikať či nepodnikať, to je otázka

Možno vám často v hlave blúdia myšlienky o tom, že by ste radi začali podnikať, ale žiaľ nejako sa neviete odhodlať, máte obavy alebo nedostatok presvedčenia, aby ste začali. Môžete si byť istý, ženie ste veru sami. Mnohí by chceli začať podnikať, ale nakoniec nezačali. Prečo? Čo vám v tom bráni reálne? Skúsme si spolu zapolemizovať, čo asi tak môžu byť najväčšie prekážky pre startup alebo založenie firmy.

nápis menej obav viac zivota

Chcem podnikať, no neviem v čom

Väčšina podnikateľov začína podnikať v oblasti, ktorá je im blízka, alebo kde sú doma, vyznajú sa a podobne. Jednoducho o čom už niečo vedia. Avšak niektoré oblasti môžu byť v danej dobe výhodnejšie na podnikanie, niektoré zase menej. Niečo dnes ide viac a niečo zase menej. Nenechávajte si to len v domnienkach, ale bádajte po internete, čo práve je vhodnou oblasťou na podnikanie. Ak však máte oblasť, v ktorej ste doma alebo snáď aj nejakú prax či školu, skúste sa poohliadnúť, či by o takého služby alebo produkty bol nejaký ten záujem vo vašom okolí ako prvom a potom rozšírte okruh pátrania aj ďalej.

ustaraný muž

Bojím sa, že nebudem úspešný a prídem o všetko

Strach je v živote veľkou prekážkou a často nás priam paralizuje. Ale keď prekonáme alebo vyriešime svoj strach možno sa dostaví aj úspech. AK sa bojíte strát, založte si s.r.o., kde ručíte len do výšky svojho vkladu a nie svojich súkromným majetkom. Tak sa aj v prípade straty chránite.

Financie, ak nemáte vlastné môžete si skúsiť požičať v banke, alebo ak ste náhodou bez práce, požiadajte o príspevok na podnikanie. Každé euro je predsa dobré. Môžete si dokonca nájsť aj spoločníka alebo investora. Ak je váš nápad dobrý, určite sa niekto nájde.

Neviem založiť firmu

To je najmenej! Môžete si napríklad kúpiť ready made firmu, ušetriť čas i financie. Spoločnosť: Predaj firmy https://41business.com/predaj-ready-made, má takéto firmy v ponuke, tak sa pozrite a začnite!

Published inPodnikanie