Skip to content

Kultúra a tradície v iných krajinách

Kultúra neznamená len navštevovanie rôznych kultúrnych podujatí, divadiel, mestských akcií, kín či spoločenských udalostí. Kultúra predstavuje aj rôzne odlišnosti, ktoré sú pre každú krajinu iné. My Slováci máme slovenskú kuchyňu, uctievame iné náboženstvo a inak sa správame ako v iných krajinách. V Indii majú radi svoju indickú kuchyňu, uctievajú rôzne náboženstvá, modlia sa aj niekoľkokrát za jeden deň k svojmu bohu, majú svoje tradície, ktoré sú iné ako v našej krajine.

varenie

Zvyky a tradície patria ku každej krajine. Všade sa líšia. My môžeme mať radi iné veci, ako na druhom konci sveta. Iné chuťové bunky taktiež. Každá krajina má svoju kuchyňu, podľa ktorej varia rôzne jedlá. Pre nás to môže byť až neuveriteľné, z čoho všetkého pripravujú rôzne druhy jedál. Niektorí jedia dážďovky, mravce, rôzne chrobáky, ktoré si opečú na panvici alebo z nich pripravujú rôzne jednohubky na pochutenie. Dali by ste také niečo vôbec do úst? No ja teda určite nie. Avšak každý máme iné chute a pre niekoho to môže byť lahôdka.

obydlie v inej krajine

Tradície sú v každej krajine iné. Niektorí uprednosťňujú sobáše medzi ženou a mužom, iní vykonávajú rôzne obrady, či už so zvieraťami alebo s rovnakým pohlavím. Mnohí veria rôznym poverám, ktoré sa šíria v ich krajine. Veria na duchov a vyháňajú ich rôznymi spôsobmi. Dokonca aj uskutočňujú rôzne rituály, napríklad obetovanie zvieraťa alebo dokonca aj človeka kvôli viere v ich svätého človeka. Neskutočné, čo sa v iných krajinách sveta deje. Niekedy si to ani len nevieme predstaviť, ani v našich najhorších nočných morách. Pozerali ste rôzne dokumentárne filmy o iných krajinách? Je to veľmi zaujímavé. Budete sa čudovať a prekvapí vás, čo je u nich úplne bežné a normálne, čo praktizujú veľmi často. Chceli by ste vyrastať v inej krajine ako v tej, v ktorej ste sa narodili?

Published inKultúra