Skip to content

Kde nájsť skryté poklady Európy pre nezabudnuteľnú dovolenku?

Už ťa nebaví počúvať každé leto o tom, ako všetci idú do Chorvátska, Talianska alebo Španielska? Hľadáš niečo netradičné, niečo, kde nebudeš bojovať o každý kúsok pláže a kde zažiješ naozajstnú autenticitu? Tak to si na správnej adrese. 

1. Slovinsko – Bohinjské jazero
Keď sa povie Slovinsko, väčšina ľudí si vybaví Bledské jazero. Ale čo tak skôr zamieriť k Bohinjskému jazeru? Nachádza sa v srdci Triglavského národného parku a je obklopené úžasnými Alpami. Čistá voda, tiché prostredie a možnosti na turistiku či cykloturistiku. Navyše, v blízkosti nájdeš množstvo tradičných slovinských dediniek s útulnými reštauráciami, kde si môžeš vychutnať miestne špeciality.

dovolenka slovinsko

2. Albánsko – Ksamil
Albánsko nie je prvá krajina, ktorá ti napadne pri plánovaní letnej dovolenky. Avšak, čo tak objaviť jeho skryté pláže? Ksamil je malé pobrežné mestečko s krásnymi plážami a tyrkysovou vodou. Leží v blízkosti historického mesta Butrint, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Tu zažiješ nádherné spojenie histórie a prírodných krás, a to všetko bez masy turistov.

3. Lotyšsko – Jurmala
Málokto vie, že Lotyšsko má úžasné pláže pri Baltskom mori. Jurmala je jedným z takých miest. Je to kúpeľné mesto so širokými piesočnatými plážami, kde si môžeš oddýchnuť a načerpať novú energiu. Okrem pláží ponúka Jurmala aj krásne drevené architektonické pamiatky a množstvo kúpeľných procedúr. A keď budeš mať chuť na trochu mestského života, Riga je len kúsok odtiaľ.

dovolenka portugalsko

4. Rumunsko – Sibiu
Sibiu je nádherné mesto v Transylvánii, ktoré si zachovalo svoj stredoveký šarm. Je to jedno z najkrajších miest v Rumunsku s bohatou históriou a množstvom kultúrnych podujatí. Prechádzka jeho úzkymi uličkami a námestiami je ako cesta späť v čase. Okolie Sibiu ponúka tiež krásnu prírodu a možnosti na turistiku v Karpatoch.

5. Portugalsko – Azory
Azorské ostrovy sú skrytým rajom v Atlantiku. Tento portugalský súostrovie ponúka nádhernú prírodu, termálne pramene a zelené kopce. Najlepšie na tom je, že sem ešte nedorazili davy turistov, takže si môžeš užiť pokoj a ticho. Ostrov São Miguel je ideálny na pešiu turistiku a pozorovanie veľrýb.

Published inDovolenka