Skip to content

Sporenie v pokladničke

Peniaze tu boli vždy. Už v dávnej minulosti ľudia platili za tovar a služby rôznymi striebornými alebo zlatými mincami. Mince boli veľmi populárne a kto mal mince, bol bohatším. Chudobní ľudia nemali ani len mince. Vymieňali si tovar za tovar. Poznáte z rôznych detských rozprávok poklady so zlatými mincami? Vlastnili ich rôzni zemepáni alebo králi, či bohatí ľudia. V dnešnej dobe má každý človek vo svojej peňaženke hotovosť v podobe mincí alebo aj papierových bankoviek. Papierové bankovky majú omnoho vyššiu hodnotu ako mince. Mince považujeme len za nejaké drobné. No aj z mincí viete nasporiť veľa peňazí. Ako na to?

mince

Mince potrebujeme k životu. Vieme nimi nahromadiť väčšie množstvo peňazí, ktoré si môžeme každý deň odkladať. Mince si vieme ušetriť postupným vhadzovaním do rôznych pokladničiek. Za rok sa nám tam dokáže nazbierať aj cez tisíc eur. Je to podľa hodnoty danej mince. Avšak, takýmto spôsobom si viete nasporiť na nečakané výdavky alebo na to, čo by ste si chceli dopriať. Kúpenie novej veci z nasporených peňazí bude pre vás znamenať niečo vzácnejšie a budete vedieť, že máte dostatok financií aj na bežné potraviny, lieky alebo oblečenie, či na rôzne poplatky okolo domu alebo bytu. Vždy budete disponovať nejakou hotovosťou, ktorá sa vám zíde aj pri nakupovaní cez internet na dobierku. Zaplatíte hotovosťou pri prevzatí tovaru. Robia to takto mnohí ľudia. Dokonca sa takéto nakupovanie stáva čoraz častejším a obľúbenejším. Nasporené mince viete minúť aj na dovolenku alebo si ich ušetríte, aby vám vznikla pekne vysoká sumička práve z drobných. Sporiť môžete aj papierové bankovky. Nimi viete nasporiť peknú sumu aj skorším spôsobom. Papierové bankovy sú navyše veľmi ľahké, takže ťažká pokladnička nehrozí.

úspora peňazí

Existujú aj pokladničky, ktoré vám priamo sčítavajú sumu a keď hodíte mincu, automaticky sa k tejto sume priráta jej hodnota. Je to veľmi praktické, nakoľko nemusíte neustále prepočítavať všetky mince, ktoré sa nachádzajú vo vašej pokladničke. Máte v usporených minciach jasno a vždy viete, koľko peňazí tam práve v tejto chvíli máte. Nikdy neviete, na čo sa vám zídu nasporené peniaze. Na vašom mieste by som si ich ušetrila na horšie časy, napríklad, ak by ste prišli o svoje zamestnanie. Musíte vykryť potom obdobie, ktoré strávite hľadaním si novej práce, čo môže byť aj zopár mesiacov. Potrebujete predsa žiť aj cez tieto mesiace bez iného príjmu a práve vtedy vám vaše nasporené peniaze veľmi pomôžu.

Published inPeniaze